Akademia Doradcy Zawodowego

DORADZTWO I PSYCHOTERAPIA

Doradca zawodowy – czy jest on potrzebny na rynku pracy?

Odpowiedź brzmi tak – doradcy zawodowi są nam potrzebni, oczywiście wykwalifikowani i chętni aby pomagać innym w kształtowaniu swojej kariery zawodowej. Zdolny doradca udzieli pomocnych porad swojemu klientowi dzieki szerokiej wiedzy na temat poszczególnych branż, a więc jest w stanie wskazać kandydatowi konkretne zawody i stanowiska, na które powinien on aplikować. Jest on szczególnie przydatny w przypadku osób, które dopiero wchodzą na rynek pracy bądź szukają możliwości przekwalifikowania się.

 

Cele szkolenia: podniesienie wiedzy i umiejętności z zakresu doradztwa zawodowego oraz rozwój warsztatu zawodowego doradcy. Uczestnicy zostaną wyposażeni zarówno w teoretyczne podstawy poradnictwa, zawodoznawstwa czy prawa pracy, jak również poznają profesjonalne narzędzia pracy doradcy zawodowego wspierane narzędziami komputerowymi oraz grami symulacyjnymi. Uczestnicy rozwiną także umiejętność planowania kariery, opracowywania Indywidualnych Planów Działania oraz prowadzenia testów kompetencyjnych i badających predyspozycje zawodowe.

Program szkolenia:

1. Podstawy pracy doradcy zawodowego

2. Warsztat pracy doradcy zawodowego

3. Doradztwo zawodowe dla osób niepełnosprawnych

4. Doradztwo zawodowe w szkołach

5. Doradztwo zawodowe w sektorze przedsiębiorstw

 

Czas trwania szkolenia: 90 godzin w trybie weekendowym

Organizator: Centrum Szkoleń i Certyfikacji WSG

Termin: do ustalenia

Miejsce: Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, ul. Garbary 2.

Cena: 2200 PLN

Certyfikat po ukończeniu szkolenia: po zakończeniu szkolenia i pozytywnym zdaniu testu uczestnik otrzymuje dyplom studium akademickiego Akademii Doradcy Zawodowego WSG wystawiany przez Centrum Szkoleń i Certyfikacji przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

 

CZYTAJ WIĘCEJ I ZAPISZ SIĘ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *